Biuro rachunkowe wirtualne czy stacjonarne?

W dobie, kiedy to zdecydowaną większość rzeczy jesteśmy w stanie załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu, wybór biura rachunkowego działającego online, wydaje się być najrozsądniejszy. Czy jednak taka forma współpracy jest w stanie zadowolić każdego z nas? Czy poprzez sieć możemy zrealizować absolutnie wszystkie zadania związane między innymi z księgowością?

Zalety biur rachunkowych działających stacjonarnie

Mimo wiedzy, że dziś przez Internet możemy zrobić nawet zakupy spożywcze, pozyskać Klientów, odnaleźć rodzinę i zrealizować wiele innych zadań, wciąż największym zaufaniem darzymy firmy z siedzibami stacjonarnymi. Mamy bowiem potrzebę sprawdzić, jakie podejście ma do nas żywy człowiek, a nie schematycznie wysłany mail. Wybierając się do biura rachunkowego działającego stacjonarnie, jesteśmy w stanie zadać wiele ważnych pytań, sprawdzić reakcję, ocenić na żywo, czy dana osoba, a nawet całe biuro, są tym, czego oczekujemy.

Wystrój wnętrza biura rachunkowego teoretycznie nie powinien mieć znaczenia, a jednak budzi w nas poczucie profesjonalizmu bądź jego braku. Podobnie jest z widzianymi na własne oczy dyplomami, certyfikatami, zaświadczeniami, a nie mając jedynie ich skan przed oczami. Warte uwagi biura rachunkowe znajdziemy dzięki witrynie https://uslugiksiegowe.pl/. Tego typu wyszukiwarki są ułatwieniem dla odbiorców, w szczególności tych, którzy mieszkają w małych miejscowościach i muszą zacząć szukać biura pośród dużych miast.

Zaletą korzystania ze stacjonarnych biur rachunkowych jest również fakt, że możemy fizycznie dostarczyć i odebrać jakiś dokument. Spotkać się i porozmawiać na osobności z wyznaczoną osobą do prowadzenia księgowości. Problemy z łączem internetowym, zagubione maile, dokumenty przechowywane gdzieś w sieci, które mogą dostać się w niepowołane ręce – te ryzyka zostają praktycznie wyeliminowane.

Współpraca przez Internet

Biura rachunkowe, które działają głównie na zasadzie kontaktu online, to jednak rozwiązanie dogodniejsze dla wielu odbiorców. Dla których? Przede wszystkim dla osób, które w swojej miejscowości lub bliskich okolicach nie znalazły rzetelnego księgowego i muszą korzystać z odległych placówek. Nie potrzebują organizować całodniowego wyjazdu do wybranego biura, by załatwić formalności. Korzystają z telefonu, poczty mailowej, komunikatorów.

Współpraca zdalna bardzo często okazuje się być również tańszą opcją, ponieważ księgowy nie zmaga się z koniecznością wynajmu dużego lokalu i jego prowadzenia. Minimalizuje koszty prowadzenia firmowych działań, a tym samym oferty cenowe prowadzenia księgowości mogą być bardziej korzystne.

Ważnym elementem jest nierzadko możliwość kontaktu w pilnych sprawach, poza wyznaczonymi godzinami pracy biura. W przypadku placówek stacjonarnych może to być utrudnione. Księgowy będąc zawsze pod ręką, gdy wyniknie niecierpiąca zwłoki sprawa, daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Nie można zamykać się na żadną z opcji, bo działalność stacjonarna, jak i online ma sporo zalet, ale i pewne wady. Kluczem do sukcesu jest ocena, na jakich elementach najbardziej nam zależy.