Eksperckie wsparcie w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Gdzie je znaleźć w Białymstoku?

kredyt hipoteczny

Podjęcie decyzji o ubieganiu się o kredyt hipoteczny jest krokiem milowym w spełnieniu marzeń o własnym domu lub mieszkaniu. To także szansa dla wieku rodzin, które mogą zacząć inwestować pieniądze we własną nieruchomość, zamiast płacić co miesiąc za wynajem mieszkania. Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest jednak łatwe. Banki bardzo rygorystycznie podchodzą do przyznawania swoich pieniędzy akceptując wnioski jedynie tych klientów, którzy mają zdolność kredytową na wysokim poziomie. W skutecznym ubieganiu się o kredyt hipoteczny może pomóc specjalista – doradca finansowy z Białegostoku.

Jakie problemy wiążą się z ubieganiem się o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest jednym z największych zobowiązań finansowych, jakie w swoim życiu zaciąga przeciętny człowiek. Ma on na celu dostatecznie brakujących pieniędzy na zakup mieszkania lub budowę domu oraz szybkie spełnienie marzeń o dysponowaniu własną nieruchomością. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest sama nieruchomość, która w teorii pozostaje własnością banku do momentu uregulowania całego zobowiązania. Mimo tego, uzyskanie dostępu do tego rodzaju dofinansowania nie jest łatwe – potencjalny kredytobiorca musi spełnić wiele warunków, aby bank zgodził się powierzyć mu swoje pieniądze.

Co istotne, kredyt hipoteczny jest rodzajem zobowiązania długoterminowego. Przeciętny człowiek zaciąga go na 30 lat, co oznacza, że bank ponosi dodatkowe ryzyko związane z możliwością zmiany sytuacji finansowej, problemów zdrowotnych, a nawet śmierci kredytobiorcy. Sprawia to, że warunki jego udzielania są jeszcze surowsze, a instytucje przy badaniu zdolności kredytowej pod uwagę biorą nie tylko aktualne dochody i sytuację materialną wnioskodawcy, ale także jego wiek, sytuację rodzinną, posiadany majątek oraz perspektywy zawodowe. Uzyskanie dostępu do kredytu hipotecznego nie jest łatwym zadaniem, a samo złożenie wniosku nie gwarantuje sukcesu.

kredyt hipoteczny

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny i uzyskać pozytywną decyzję?

Z ubieganiem się o kredyt hipoteczny wiąże się jeszcze jeden problem. Jest to bardzo popularny produkt finansowy, który znajduje się w ofercie praktycznie każdego większego banku działającego na terenie Białegostoku. Kredyty hipoteczne mogą się jednak bardzo różnić między sobą pod względem warunków udzielania, wysokości oprocentowania, dodatkowych opłat oraz zasad spłaty. Nie sposób jednak samodzielnie poznać i porównać setek produktów finansowych tego typu. Jest to możliwe tylko przy wsparciu profesjonalisty, jakim jest doradca finansowy z Białegostoku.

Doradca finansowy to niezależny od banków specjalista, który od podszewki zna lokalny rynek produktów finansowych. Jako profesjonalista specjalizujący się głównie w kredytach hipotecznych jest w stanie wskazać te oferty banków, które aktualnie są najbardziej opłacalne. W razie potrzeby, na życzenie klienta może także negocjować warunki kredytowania z wybraną instytucją finansową, co pozwala na uzyskanie dostępu do jeszcze korzystniejszej oferty. Co najistotniejsze, doradca finansowy w Białymstoku udziela swojego wsparcia zupełnie bezpłatnie – jego honorarium jest bowiem regulowane przez bank, z którego oferty ostatecznie zdecydował się skorzystać klient.

Partnerem artykułu jest serwis Sprawdzony Doradca – najlepszy doradca finansowy Białystok.