Kancelaria – jak wybrać najlepszą w przypadku kredytu we frankach?

kredyt we frankach

Przy wielu różnych sporach między bankami, a ich klientami, jeden stał się szczególnie znany. Jest tu mowa oczywiście o sprawie kredytów we frankach szwajcarskich (CHF). Waluta ta była kilka lat temu bardzo popularna przy braniu kredytów.

Skąd popularność franka?

Szwajcaria jest państwem o niezwykle silnym sektorze finansowym. Widzi się ją jako bezpieczną przystań. Część funduszy inwestycyjnych, musi utrzymywać określony procent swoich pieniędzy w bezpiecznych obligacjach. To podwyższa zapotrzebowanie na daną walutę. Szwajcarzy dzięki temu mogli pozwolić sobie na bardzo niskie stopy procentowe. I mniej więcej do tego punktu jest zgoda.

Dalej dochodzą zawiłości, w tym w jaki spłacano te kredyty. Jest to sprawa bardzo skomplikowana i wyjaśnić ją dziś potrafią najczęściej prawnicy o wręcz tak wąskiej specjalizacji jak kredyty frankowe. “Kancelaria Franki Warszawa Centrum” – to dobry początek rozpoczęcia poszukiwań właśnie takich osób.

Czy jest szansa odzyskać utracone pieniądze?

Dobre kancelarie prawne, które zajmują się “frankowiczami” twierdzą, że tak. Co więcej, chwalą się wygranymi sprawami i to takimi które już mają w pełni prawomocne wyroki.

Wybór takiej kancelarii to bardzo ważny krok w całej sprawie. Aby być pewnym, że nie chce ona wykorzystać sytuacji, warto sprawdzić czy pierwsze konsultacje są darmowe. Nie wszystkie sprawy nadają się dla sądów, ale wiele z nich tak. Dobry prawnik po przedstawieniu mu pierwszych dokumentów, będzie już miał pewien ogląd sytuacji i będzie w stanie doradzić podjęcie dalszych działań lub ich zaniechanie.

Trzeba nadmienić, że sprawą kredytów we frankach szwajcarskich, zajmowało się i zajmuje wiele organizacji pozarządowych. Warto pamiętać, że podstawową różnicą między tymi organizacjami, a takimi kancelariami jest to, że te organizacje domagają się szerokiej zmiany prawa. Kancelarie natomiast uważają (i mają na to dowody w postaci wyroków), że część frankowiczów może się ubiegać o odszkodowania na mocy już ówczesnego prawa.