Kredyt bez wychodzenia z domu – jak go uzyskać?

Kiedyś kredyt kojarzył się nam, z ogromną ilością formalności, które trzeba było załatwić oraz odwiedzaniem stacjonarnych placówek. Dzisiaj wystarczy, że wygodnie zasiądziemy w fotelu i złożymy odpowiedni wniosek przez internet. Dodatkowa gotówka zasili nasze konto bankowe w ciągu kilku najbliższych godzin a niekiedy nawet kilkunastu minut.

Aktualnie wybór, jeżeli chodzi o pożyczki i kredyty udzielane drogą internetową, jest bardzo szeroki. Z jednej strony mamy banki, które umożliwiają uzyskanie kredytu w ten sposób, a z drugiej strony, całe grono firm pożyczkowych. Wybór odpowiedniej oferty zależy wyłącznie od nas, ale również od tego, jaką mamy zdolność oraz historię kredytową.

Kredyt Internetowy w banku

Ostatnie lata pokazują, że banki coraz chętniej udzielają kredytów gotówkowych przez internet. Uzyskanie kredytu online nie powinno przysporzyć nam problemu, pod warunkiem, jednak że możemy pochwalić się już odpowiednią zdolnością oraz historią kredytową. W przypadku zdolności chodzi oczywiście w głównej mierze o wysokość uzyskiwanych dochodów. Jeżeli zarabiamy powyżej najniższej krajowej, to zdecydowanie będzie nam łatwiej uzyskać kredyt drogą elektroniczną. Łatwiej uzyskają go również te osoby, które wcześniej spłacamy już jakiś kredyt i robiły to terminowo i bez opóźnień. Wiąże się to z uzyskaniem lepszej oceny punktowej w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej), którą weryfikują banki przy każdym złożonym wniosku o kredyt. Dodatkowe informacje o bankach udzielających kredyty drogą internetową znajdziecie pod tym linkiem: https://www.banki24.com.pl/kredyt-przez-internet-w-jakich-bankach/

Gdy bank odrzuci nasze wniosek o kredyt online?

Jeżeli z jakiegoś powodu nie udało nam się uzyskać kredytu internetowego za pośrednictwem banku, to jeszcze nic straconego. Banki odrzucają takie wnioski z różnych powodów. Nie tylko w przypadku słabej oceny punktowej w BIK czy z powodu niskiej zdolności kredytowej. Problemem może być również zbyt niski wiek osoby składającej taki wniosek. Nie należy jednak załamywać rąk, ponieważ nawet jeśli w banku nie udało nam się uzyskać kredytu, to nadal mamy duże szanse uzyskania go z pomocą firm pożyczkowych.

Pożyczka online w firmach pożyczkowych – łatwiej dostępna?

Bez wątpienia trzeba przyznać, że firmy pożyczkowe mają nieco mniejsze wymagani aniżeli banki. Trzeba byłoby tu jednak dodać, że te wymagania są różne w zależności od konkretnej firmy, z której usług zdecydujemy się skorzystać. Niestety te, posiadające najniższe koszty pożyczek internetowych, wymagania mają niemal zbliżone do tych bankowych. Choć przykładowo Wonga, firma oferująca najtańsze pożyczki online jest w stanie udzielić pożyczki osobie już od 18 roku życia, pod warunkiem, że osoba taka posiada już zatrudnienie oraz stały miesięczny dochód. Podobne kryteria stosuje firma Monedo, której pożyczki online również należą do jednych z najtańszych na rynku pożyczek pozabankowych.

Dużym udogodnieniem w przypadku kredytów internetowych, jest możliwości obliczenia kosztów takiego kredytu, jeszcze przed złożeniem wniosku w konkretnej firmie. Niemal każda firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek online, posiada na swojej stronie internetowej narzędzie, za pomocą którego możemy przeprowadzić symulacje kredytu. Wprowadzamy tam kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty a narzędzie samo obliczy koszt pożyczki, oraz wysokość raty miesięcznej.

Kalkulatory pożyczkowe zamieszczone na stronach internetowych firm pożyczkowych najczęściej podają rzeczywiste koszty pożyczki, bądź też koszty orientacyjne. Każda firma pożyczkowa zobowiązana jest jednak, do podania na stronie internetowej reprezentatywnego przykładu dla pożyczki. Obejmuje on Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania,  całkowitą kwotę kredytu, całkowitą kwotę do zapłaty oraz wysokość oprocentowania – przekazał w rozmiowie z nami Michał Pakuła, specjalista w dziedzinie finansów na portalu Banki24.

Co będzie potrzebne do uzyskania kredytu bez wychodzenia z domu?

Możliwość takiego kredytu będą miały wszystkie osoby, które posiadają ukończone 18 lat. Bardzo ważne jest również, posiadanie stałych miesięcznych dochodów, przynajmniej od 3 miesięcy w chwili składania wniosku. Niezbędne do uzyskania pożyczki będzie również aktywne konto bankowe oraz telefon komórkowy. Ten ostatni przyda nam się, by odebrać połączenie telefoniczne od firmy pożyczkowej lub banku, chwilę po złożeniu wniosku. Taka rozmowa ma najczęściej charakter weryfikacyjny i ma na celu porównanie naszych danych osobowych, z tymi które zostały wprowadzone we wniosku o pożyczkę.