Na czym polega ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania?

ubezpieczenie

Każde towarzystwo ubezpieczeń posiada określoną ofertę dotyczącą tak popularnego produktu, jakim jest polisa na życie. To z kolei sprawia, że wybór takiego ubezpieczenia nie należy do najłatwiejszych, szczególnie jeśli chcemy zdecydować się na wariant z większymi możliwościami niż te, które obejmuje podstawowy pakiet. Interesującym rozwiązaniem jest z pewnością ubezpieczenie z możliwością oszczędzania. Czym ono właściwie jest i gdzie je wykupić?

Polisa na życie z oszczędzaniem – cechy

Obecnie na rynku dość łatwo znajdziemy towarzystwo ubezpieczeń, które posiada w swojej ofercie ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania. Wiąże się to z prostym faktem – tego rodzaju polisy są coraz popularniejsze ze względu na płynące z nich korzyści.

Mówiąc w wielkim skrócie, to usługa, która łączy w sobie ubezpieczenie na życie oraz długoterminowy plan oszczędzania. Opłacając składki o ustalonej wysokości, jednocześnie przyczyniamy się do tego, że stale powiększamy swój kapitał. Zgromadzony w ten sposób kwota zostanie nam wypłacona po zakończeniu umowy, przy czym zwykle uzgadniana jest minimalna suma, jaką możemy otrzymać.

Takie produkty ubezpieczeniowe powstały w odpowiedzi na rosnące potrzeby konsumentów, którzy poszukiwali alternatywy dla tradycyjnych kont czy też lokat oszczędnościowych, a jednocześnie byli zainteresowani zabezpieczeniem przyszłości swojej i bliskich. Stąd też towarzystwa ubezpieczeń starają się proponować takie rozwiązania i dostosowywać ich warunki do wymagań potencjalnego klienta.

Jak wybrać towarzystwo ubezpieczeń?

Jeśli podpiszemy umowę z towarzystwem ubezpieczeń, wybierając polisę na życie z możliwością oszczędzania, możemy bardzo wiele zyskać. Przede wszystkim mamy nieodzowną gwarancję zabezpieczenia naszego kapitału na przyszłe potrzeby. Po kilkunastu latach pieniądze te mogą nam zapewnić spokojną emeryturę, umożliwić realizowanie swoich pasji lub pomóc naszym dzieciom w starcie w dorosłość. Jednocześnie będziemy chronieni dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku klasycznego ubezpieczenia na życie.

Kluczowe jest tutaj jednak wybranie właściwej oferty. Zanim zdecydujemy się na konkretne towarzystwo ubezpieczeń, dobrze jest wcześniej przejrzeć propozycje co najmniej kilku z nich. Porównując je ze sobą, będziemy mogli łatwiej zauważyć, która obejmuje korzystniejsze dla nas warunki lub też posiada wysokość składek zgodną z naszymi możliwościami finansowymi. Takiego przeglądu możemy dokonać samodzielnie lub też skorzystać z szeroko dostępnych w internecie porównywarek ubezpieczeń.

Kiedy wiemy już, z którym towarzystwem ubezpieczeń podpiszemy umowę, warto ją wcześniej skrupulatnie przeczytać i ewentualnie przedyskutować obecne w niej zapisy. Interesujący będzie szczególnie punkt, w którym zostanie przedstawione, w jakich sytuacjach przysługuje nam odszkodowanie z polisy. Tutaj bardzo ważną kwestią są tzw. wyłączenia odpowiedzialności, czyli zdarzenia, w przypadku których towarzystwo ubezpieczeń może odmówić wypłaty rekompensaty. Weźmy to pod uwagę, by mieć stuprocentową pewność, że będziemy w przyszłości zadowoleni z tej usługi.