Towarzystwo ubezpieczeń – co możemy dzięki niemu ubezpieczyć?

ubezpieczenie

Każdy z nas z całą pewnością słyszał chociaż raz powiedzonko, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Trudno nie przyznać mu racji – w wyniku różnych nieprzewidzianych kolei losu może nam się przydarzyć coś, czego skutki będą kosztowne lub wręcz niemożliwe do usunięcia. Przykładem takiej sytuacji może być między innymi pożar w domu. Dobre towarzystwo ubezpieczeń jest nas w stanie uchronić przed jego drogimi skutkami, ale nie tylko. Od czego jeszcze może nas zabezpieczyć?

 

Towarzystwo ubezpieczeń to nie tylko OC i ubezpieczenie na życie

Sporo z nas odwiedza towarzystwo ubezpieczeń regularnie ze względu na obowiązkowe ubezpieczenie OC, w które wyposażony musi być nasz samochód, aby mógł poruszać się po drogach w legalny sposób. Często jednak zapominamy, że firmy ubezpieczeniowe mają nam do zaoferowania znacznie więcej. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie życia, domu lub wybrać nietypową polisę, która uchroni nas w razie wyjątkowych zdarzeń.

Oczywiście, nikomu nie życzymy źle, jednakże wypadki i choroby nieustannie się zdarzają. Lepiej jest je omijać szerokim łukiem, ale statystycznie sporo z nas jest na nie narażonych. Zastanówmy się więc wspólnie nad tym, co właściwie możemy ubezpieczyć i na jakie oferty, które może zaoferować nam towarzystwo ubezpieczeń, będzie się rozsądnie zdecydować.

Co możemy ubezpieczyć? Ubezpieczenie elektroniki

Jednym z ciekawszych i bardziej przydatnych produktów ubezpieczeniowych jest ubezpieczeniu sprzętu elektronicznego. Tą polisą możemy objąć między innymi swój domowy sprzęt RTV, AGD, czy nawet telefon komórkowy. Ta ostatnia opcja wydaje się tutaj szczególnie kusząca. Ceny smartfonów rosną w zastraszającym tempie, co wynika z problemów z dostępnością części. Nowe telefony wychodzą na rynek w znacznie wyższych cenach, niż ich poprzednicy.

Przy okazji, nawet jeśli pominiemy zupełnie kwestię kosztów samych urządzeń, nie możemy zapominać o tym, w jaki sposób z nich korzystamy. Częste noszenie w torbie lub w kieszeni nie sprzyja utrzymaniu naszego sprzętu w dobrej kondycji, ponadto jest on narażony na upadki i zalania w trakcie codziennego użytkowania. Telefon jest więc jedną z tych rzeczy, którą zdecydowanie warto jest ubezpieczyć, tym bardziej że koszty takich polis zazwyczaj nie są wygórowane. Da nam to pewność, że w razie zbicia szybki w telefonie nie staniemy przed dylematem czy go naprawiać, czy może kupować nowy telefon – wszystkimi kwestiami zajmie się towarzystwo ubezpieczeń.

Mienie w transporcie

Ta polisa może nie jest może przydatna codziennie, ale są sytuacje, kiedy zdecydowanie warto o niej pomyśleć. Co obejmuje ubezpieczenie mienia w transporcie? Chociażby nasze przedmioty, które mamy zamiar przewieźć do nowego mieszkania w trakcie przeprowadzki. Jazda samochodem może być ryzykowna, zwłaszcza dla delikatnego ładunku, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i zapytać towarzystwo ubezpieczeń o odpowiednią polisę.

Jeśli zdecydujemy się na firmę od przeprowadzek, najprawdopodobniej będzie ona dysponowała odpowiednim ubezpieczeniem. Co jednak w sytuacji, kiedy przeprowadzamy się samodzielnie? Zdecydowanie można wtedy pomyśleć o dodatkowej polisie, zwłaszcza jeśli niektóre nasze rzeczy są bardziej delikatne.

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Nasi czworonożni przyjaciele są dla nas często członkami rodziny. Opiekujemy się nimi, bawimy się, czy ogólnie spędzamy z nimi czas. Niestety, nasze domowe zwierzątka nie zawsze zachowują się w sposób zdolny do przewidzenia – mogą nam uciec, zaatakować zwierzęta sąsiadów lub po prostu zachorować. Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez naszych małych pupili, bardzo dobrym wyjściem może się okazać ich ubezpieczenie.

Niestety, ale koszty wizyt u weterynarza są w stanie przytłoczyć, zwłaszcza kiedy zwierzakowi przydarzy się coś złego. Polisa na zwierzę domowe, którą może zaoferować nam towarzystwo ubezpieczeń będzie w stanie pomóc nam w wypadku takich problemów, przez co będziemy mieli pewność, że zawsze znajdziemy fundusze na to, by pomóc naszemu czworonogowi.