Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego?

Praktycznie każdy mieszkaniec Bydgoszczy korzystał lub planuje skorzystać ze wsparcia finansowego banków. Jest ono przydatne w sytuacji konieczności zaciągnięcia większej pożyczki gotówkowej lub zakupu własnego domu na kredyt. Spora liczba banków działających na terenie Bydgoszczy oraz zróżnicowanie oferowanych przez nie produktów finansowych sprawia, że często nie wiemy, z której oferty opłaca się skorzystać oraz która instytucja w największym prawdopodobieństwem udzieli nam wsparcia. Odpowiedzi na te pytania może udzielić nikt inny, jak doradca kredytowy z Bydgoszczy.

Kim jest i w czym specjalizuje się doradca kredytowy w Bydgoszczy?

Doradca kredytowy to profesjonalista, który wspiera klientów w uzyskiwaniu najbardziej dla nich korzystnych produktów finansowych oferowanych przez polskie banki. Zazwyczaj działa na rynku lokalnym, co sprawia, że doskonale orientuje się w ofertach instytucji finansowych, które mogą różnić się między sobą w zależności od lokalizacji konkretnej placówki. Doradca kredytowy najczęściej posiada wykształcenie kierunkowe związane z finansami i ekonomią oraz doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w bankach i innych instytucjach związanych z sektorem finansów osobistych.

Takie przygotowanie merytoryczne i zawodowe oraz osobisty wkład w znajomość aktualnych trendów rynkowych i konkretnych ofert banków sprawia, że jego usługi są wręcz nieocenione dla każdej osoby, która rozważa zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Doradca kredytowy z Bydgoszczy poddaje dokładnej analizie sytuację finansową i personalną klienta, wylicza jego zdolność kredytową oraz wskazuje najlepiej dopasowane produkty finansowe, które okażą się korzystne w perspektywie długofalowej. Na podstawie analizy jest w stanie wybrać te instytucje, które z dużą dozą prawdopodobieństwa wydadzą pozytywną decyzję kredytową, co pozwala znacznie skrócić proces ubiegania się o kredyt oraz osiągnąć na tym polu sukces.

 

Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym i jaki jest jej koszt?

Współpracę z doradcą finansowym można nawiązać za pośrednictwem ogólnopolskich portali zrzeszających profesjonalnych ekspertów. Wystarczy wybrać jednego z nich oraz skontaktować się z nim mailowo lub telefonicznie. Ekspert umówi się z nami na spotkanie, w trakcie którego zapozna się dokładnie z naszymi oczekiwaniami oraz sytuacją materialną. Po dostarczeniu dokumentów możliwe stanie się wykonanie wstępnego badania zdolności kredytowej, które przedstawi realne szanse na uzyskanie wsparcia finansowego ze strony banków. Jeśli okaże się, że są one zbyt niskie, a zdolność kredytowa wymaga poprawy, doradca kredytowy z Bydgoszczy podpowie, jakie kroki należy poczynić, aby podnieść swoją wiarygodność w oczach instytucji finansowych.

Z usług doradcy kredytowego warto skorzystać tym bardziej, że są one całkowicie bezpłatne. Wynagrodzenie eksperta jest bowiem wypłacane przez bank po podpisaniu umowy przez klienta, co sprawia, że osoba zwracająca się do niego o pomoc nie ponosi żadnych kosztów własnych. Może za to sporo zaoszczędzić, gdyż doradca znając specyfikę produktów bankowych oraz charakter poszczególnych ofert, jest w stanie wskazać wyłącznie te najlepsze i najbardziej korzystne pod względem finansowym. Dzięki temu klient zyskuje całkowicie bezpłatną pomoc, która często okazuje się wręcz bezcenna w perspektywie długoterminowej.

Partnerem artykułu jest Sprawdzony Doradca – Twój doradca finansowy Bydgoszcz.