Masz nadwyżki finansowe? Zobacz, jak mądrze je spożytkować!

nadwyzki finansowe

Musisz wiedzieć, że jeśli jesteś w stanie w ciągu miesiąca wygenerować oszczędności, możesz uznać się za szczęśliwca. Wielu Polaków ma z tym realny problem, co częściowo wynika z ich trudnej sytuacji materialnej, jak i też z niegospodarności. Dysponując nadwyżkami warto jednak odpowiednio nimi dysponować, aby pracowały na dobro Twoje i Twojej rodziny. Polecamy kilka sposobów na rozsądne spożytkowanie oszczędności.

Ubezpieczenie na życie – pomyśl nad nim

Jeżeli masz rodzinę, bez wątpienia powinieneś pomyśleć o zainwestowaniu części swoich nadwyżek finansowych w odpowiednie ubezpieczenie. Polisa na życie zapewni, że Twoja rodzina nie zostanie pozbawiona środków do życia w przypadku Twojej śmierci. Co więcej, obecnie ubezpieczyciele wychodzą naprzeciw klientom i oferują bardzo rozbudowane polisy.

Jeśli więc zachowujesz pewne oszczędności z miesięcznych dochodów, ubezpieczenie na życie z pewnością będzie bardzo dobrym sposobem na ich wykorzystanie. Jeśli się na nie zdecydujesz, poszukaj w Internecie jak najlepszej oferty, wpisując w wyszukiwarce np. „ubezpieczenie na życie online”. Uważamy, że to dobra decyzja.

Ubezpieczenie grupowe po podwyżce? Czemu nie!

Ubezpieczenie grupowe jest pewną alternatywą dla zwykłej polisy na życie. Ubezpieczenia te oferowane są przede wszystkim firmom zatrudniającym pracowników. Jeśli nie posiadasz takiej polisy, a np. właśnie dostałeś podwyżkę – może warto pomyśleć o jej zakupie? Jest niedroga, a jej spektrum ochrony bardzo szerokie!

Konto oszczędnościowe – bezpieczne miejsce dla Twoich pieniędzy

Jednym z najgorszych błędów, jakie możesz zrobić ze swoimi oszczędnościami, to… od razu je wydać. Szczególnie, jeśli wydatek ten będzie dotyczył rzeczy, które mają znikomy wpływ na Twoją egzystencję. Zamiast decydować się na niepotrzebne dobra, może warto rozważyć wpłacanie nadwyżek na konto oszczędnościowe?

Wprawdzie konta oszczędnościowe nie zaoferują Ci szczególnie wysokiego oprocentowania, ale pozwolą na bezpieczne gromadzenie majątku. Dzięki temu będziesz mógł np. zebrać pieniądze na zakup samochodu, na opłacenie studiów dla dziecka, czy nawet otwarcie własnego biznesu. Warto o tym pomyśleć.

Lokata – aby pieniądze na siebie zarabiały

Pewną alternatywą dla konta oszczędnościowego jest przekazanie środków na lokatę terminową. Jest to bezpieczna forma przekazania pieniędzy bankowi wiążąca się z wyższym oprocentowaniem. Wadą tego rozwiązania jest czasowe „zamrożenie” pieniędzy i niemożność ich wypłaty przez kilka lub kilkanaście miesięcy.

Banki oferują również tzw. lokaty inwestycyjne, które kuszą jeszcze większymi zarobkami. Tu jednak uczulamy, że są to produkty obarczone już pewnym ryzykiem. Istnieje wprawdzie duża szansa, że zarobisz na wybranych przez bank inwestycjach, ale możesz też stracić swoje pieniądze. W zależności od Twoich preferencji, warto zagospodarować część oszczędności na którąś z dostępnych lokat.

Inwestycje giełdowe – ryzykowne, ale z potencjałem zysku

Swoje nadwyżki możesz też przeznaczyć na inwestycje giełdowe. Jest to wprawdzie obarczone dość dużym ryzykiem, choć bardzo wiele osób jest w stanie zarobić na giełdzie papierów wartościowych. Oczywiście zachęcamy, by na inwestycje przekazać jedynie część swoich oszczędności, a nie całość.

Uczulamy ponadto, że inwestowanie na giełdzie wymaga powzięcia odpowiedniej wiedzy teoretycznej. Jeśli zdecydujesz, że właśnie w taki sposób chciałbyś użyć swoich nadwyżek finansowych, powinieneś wcześniej zapoznać się z literaturą fachową.

Masz oszczędności? Spożytkuj je z głową!

Jeśli jesteś w stanie wygenerować miesięczne oszczędności, warto odpowiednio je spożytkować. Wprawdzie możesz to zrobić kupując dobra konsumenckie, my jednak polecamy wykorzystanie ich w sposób perspektywiczny. Słusznie więc zrobisz kupując ubezpieczenie na życie, zakładając konto oszczędnościowe, a nawet rozważając inwestowanie nadwyżek na giełdzie papierów wartościowych.