Potrzebujesz gotówki? Kredyt pod zastaw auta, bez zdolności kredytowej!

kredyt

Kredyt pod zastaw auta to idealny sposób na szybki zastrzyk gotówki, dla ludzi bez zdolności kredytowej. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają długi i są wpisani w BIK i KRD. Rozwiązanie te staje się coraz bardziej popularne i jest o wiele lepszym rozwiązaniem, aniżeli zastaw nieruchomości. Na czym polega, kto może ją dostać i jakie formalności należy wypełnić? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule! 

Na czym polega kredyt pod zastaw auta?

Kredyt taki polega na zastawie naszego pojazdu, który będzie zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy, w razie gdybyśmy nie płacili należności względem banku. Oczywiście nadal możemy z naszego samochodu korzystać. Także nie musimy nie martwić się o brak dojazdu do pracy czy na zakupy. Warto mieć na względzie, że im wyższa wartość auta, tym większa możliwa do zaciągnięcia pożyczka. Ta forma zastawu jest o wiele bezpieczniejsza niż zastaw naszego domu czy mieszkania. Pomaga nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w tym wypadku utraty dachu nad głową. 

Kto może starać się o kredyt pod zastaw auta?

Pożyczka taka jest dostępna dla każdego, pełnoletniego posiadacza samochodu. Oczywiście musimy być jedynymi posiadaczami pojazdu, ponieważ w późniejszym etapie, pożyczkodawca poprosi nas o wpisanie go jako współwłaściciel zastawionego auta. Dzięki temu będzie miał zabezpieczenie w sytuacji gdy nie będziemy spłacać rat kredytowych. Zapożyczenie takie jest również dla każdej osoby, która ma niską zdolność kredytową oraz są wpisani w BIK i KRD. Nawet jeżeli mamy zajęcia komornicze to możemy kredyt pod zastaw auta się starać. Bank najprawdopodobniej wyrazi zgodę na jej udzielenie.

Jakie warunki należy spełnić?

Zanim złożymy odpowiedni wniosek o kredyt pod zastaw auta, musimy upewnić się, że spełniamy wszystkie wymagane kryteria związane z pożyczkami pod zastaw auta. Nie wystarczy być, tylko pełnoletnim i posiadać samochodu, aby taką uzyskać. Wymogami, które musimy spełnić, wyglądają następująco:

  1. Musimy posiadać w miarę nowy samochód i być jego jedynymi właścicielami,

  2. Posiadać ważny dowód osobisty i być przy tym osobami pełnoletnimi,

  3. Samochód musi być ubezpieczony i posiadać ważny przegląd techniczny,

 

Gdy spełniamy powyższe warunki, możemy przejść do złożenia wniosku. Wniosek taki możemy wypełnić w placówce banku, ale szybciej i wygodniej będzie zrobienie tego przez internet.

Jak nasz wniosek zostanie zaakceptowany, będziemy proszeni przez bank, aby wpisać pożyczkodawcę jako współwłaściciela pojazdu. To jest właśnie zabezpieczenie, które zakłada sobie parabank, abyśmy spłacali raty kredytu. Aby móc wpisać kredytodawcę jako drugi właściciel pojazdu, należy udać się do najbliższego Wydziału Komunikacji i wypełnić odpowiedni wniosek. Po wykonaniu tej czynności otrzymamy potwierdzenie wpisania nowego właściciela. Z potwierdzeniem tym wybieramy się do banku, aby wręczyć mu ten dokument. Jeżeli wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo, to pozostaje nam tylko czekać na pojawienie się gotówki na naszym koncie bankowym.

Najlepszą ofertę kredytu pod zastaw auta, oraz możliwość wypełnienia wniosku przez internet, znajdziesz na: https://autokapital.pl